Blog
Doğal Seo Çalışması

Doğal Seo Çalışması

İnternet sitenizi piyasaya sürmeden önce, başarılı bir SEO çalışmasını göz önünde bulundurmanız gerekir. Ziyaretçilerin ilk gözlemi en önemli kriterlerden biridir. Doğal Seo Çalışması ‘ da bunların iyileştirilmesi ve geliştirilmesine verilen bir isimdir. Arama motorlarında daha fazla popüler olmak istiyorsanız sitenizin tamamen doğal olmasını sağlamalısınız.

Doğal Seo Çalışması Kuralları Nelerdir ?

İnternet Siteniz Ne Hakkında : Yayınlayacağınız internet sitenizin konusuna ve amacına hakim olmanız gerekmekte. Karışık siteleri arama motorları sevmez. Bu sebepten dolayı geri planda olabilirsiniz.

Siteniz Özgün mü ? : Arama motorları ( Google, Yandex vb. ) birbirine benzeyen içerikleri fazla kale almaz. Tamamen özgün bir şekilde hazırlanan içerikler arama motorlarında iyi yerlere gelmenizi sağlar.

Site İçeriğiniz Karmaşık mı ? : Arama motorlarının hızlı bir şekilde sitenizi kontrol edip ve gezip indeks almasını istiyorsanız düzgün bir şekilde hazırlanmış içeriğe ve hatasız temiz bir site şablonuna ihtiyacınız vardır.

Kullanıcılar Sitenizde Gezerken Rahat Mı ? : Ziyaretçilerinizin sitenizde kolaylıkla ve hızlıca geziyor olması arama motorları tarafından olumlu karşılanır. Arama motorları bunları tespit edebilir. Amacı belirli olan siteler arama motorları tarafından daha çok sevilir.

Doğal Seo Çalışması Nasıl Yapılır ?

Yayınlamış olduğunuz internet sitenizin kafanızda ki hedefe ulaşmasını istiyorsanız Panda Medya Doğal Seo Çalışmasını deneyerek yüzde yüz başarı elde edebilirsiniz. Çünkü hedefinize ve istediğiniz sıralara çıkmanın en önemli yolu doğal Seo’ dur. Bu işlemleri yaparken oldukça sabırlı olmanız gerekmektedir. Sebebi ise yeni açılmış sitelerin belirli rekabeti zor anahtar kelimelerde önce çıkmasını hemen beklememek gereklidir. Yaptığınız her işlemi not etmenizde fayda var çünkü yaptığınız her işlem size tecrübe olarak geri dönecektir. Doğal Seo çalışması işlemleri şöyledir;

  • Üstünde çalışmalar yapcağınız hizmetin veya projenin konusuna göre uyumlu bir alan adı almanız gereklidir. Alan adınızı ‘.com’ ve ‘.net’ uzantılı almanızı tavsiye ederiz. Çünkü çoğu internet kullanıcısının aklında kalan uzantılar bunlardır.
  • Sitenizin hızı için barınacağı alan çok önemlidir. Siteniz için alacağınız sunucunun kalitesi, bulunduğu bölge (sitenizde kullanmış olacağınız dil ve sitenizi barındıracak olan sunucun dili uyuyor ise bu size pozitif bir geri dönüş sağlayacaktır.) ve sunucunun hızı doğal seo çalışması için çok önemli bir etkendir. Arama motorları sitenize gelen ziyaretçilerin memnuniyetine çok önem verdiğini söyleyebiliriz.
  • Kurmuş olduğunuz sitenin içerikleride çok önemlidir. Kullanımı kolay bir web tasarım ile web sitesi sizi bir adım daha öne çıkaracaktır. Tamamen sizin kendi siteniz için yazdığınız özgün yazılar Doğal Seo Çalışmasının en büyük noktalarından biridir. Herzaman sitenizi daha ileriye taşımak istiyorsanız ziyaretçilerinizin dikkatini çekecek özgün yeni yazılar eklemenizde fayda var.
  • Sosyal medya hesaplarınız sitenizin aktifliği için çok önemlidir. Aktif sosyal medya hesaplarınız sayesinde sitenize gelen ziyaretçi sayısını arttırabilirsiniz. Bunun yanı sıra kaliteli link almış olursunuz. Bu çalışmada sizi bir adım öne çıkararak ve seo puanınızı olumlu bir şekilde etkileyecek yöntemlerden bir tanesidir.
  • Doğal Seo Çalışmasında tanıtım yazısı ve diğer sitelerden link alma (backlink) işlemi çok önemlidir. Eğer bu konuda yeterli bilgiye sahip değilseniz bu çalışmayı halletmesi için işinde profesyonel bir şekilde hizmet veren birini bulmanız gerekmektedir. Aksi taktirde herhangi bir hatada arama motorlarında yükselmek yerine tamamen dibe batabilirsiniz. Örneğin kötü bir backlink çalışmasında siteniz spama düşebilir.

Panda Medya Olarak Sizlere Nasıl Bir Hizmet Sunuyoruz ?

Öncelikle doğal seo çalışması yapacağımız sitenin konusunu ve amacını belirliyoruz. Tamamen arama motorları tarafından sevilen bir alt yapıyı sizlere sunarak bir adım önde olmanızı sağlıyoruz. İsteğinize göre sitenizi kendi özel hızlı sunucularımızda barındırarak doğal seo çalışmasının  önemli bir kuralını tamamlamış oluyoruz. Yapmış olduğumuz bu başarılı çalışmalar sayesinde ziyaretçilerinizden pozitif geri dönüş almanızı sağlıyoruz. Sitenizi tamamen üst sıralarda olması için gerekli bütün işlemleri yaptıktan sonra kaliteli internet sitelerinden link çıkışını sizler için hazırlıyoruz. Sitenizin konusu ile alakalı sitenizi iyi yerlere getirecek olan bütün kaliteli sitelere tanıtım yazınızı yayınlatıyoruz. Tanıtım yazılarınızı profesyonel editörlerimiz tarafından özgün bir şekilde hazırlıyoruz. Doğal Seo Çalışma işlemini bitirdikten sonra detaylı bir rapor hazırlayıp size teslim ediyoruz. Bu konuda sizere yardımcı olabiliriz tek yapmanız gereken bizi aramak veya hizmet talep formu doldurarak size dönüş yapabilmek.